Letectví

Reklama...

Vyhledávání

Přístupy

Lidí online

RSS

RSS

Page Rank

PageRank ukazatel

PageRank Checker

Technologie

Antické Technologie

Město Atlantis, Drony, Obranný Satelit, a jiné technologie...
Atlantis
Atlantis je obrovské létající město Antiků. Má ten nejúčinnější štít, který Antikové vynalezli. S tímto městem odletěli Antikové ze Země do galaxie Pegasus, kde chtěli začít nový život. Postavili tam také hvězdné brány. Antické město je nacpané všemožnými technologiemi. Toto město Antikové opustili před 10 000 lety, když se nemohli ubránit proti Wraithům. Potopili město na dno oceánu a odešli.

Střela (Drone)

V městě Atlantis byly tisíce těchto střel, ale většinu z nich Antikové vzali s sebou zpět na Zem, když prchali před Wraithy. Umístili je do Antické základny na Antarktidě, které později použil Jack, aby zachránil Zemi před útokem Annubisovy flotily.

Obranný Satelit
Těchto satelitů bylo po celém Pegasusu tisíce, dokud je Wraithové všechny nezničili. Zůstal pouze jeden nedaleko Atlantis. Satelit dokáže zničit několik Wraithských lodí, pokud má dostatečnou energii pro udržení štítu a zbraní. Když Wraithové poprvé útočili na Atlantis s 3 mateřskými loděmi, podařilo se satelitem zničit jednu loď. Zbylé dvě ovšem hned v zápětí satelit zničily.

Aurora
Aurora je průzkumná loď vybavená mezihvězdným pohonem. Byla objevena, když bylo zapojeno ZPM a Atlantis začal vysílat dálkový signál, který naváděl Auroru zpět. Návrat by trval 42 milionů let. Aurora byla vyslána na průzkumnou misi, kde by zjistili slabinu Wraithů. Aurora našla slabinu ve Wraithské technologii. Aurora byla nakonec zničena autodestrukcí, kterou nastavil Sheppard, aby zničil dva Wraithské křižníky, které se blížily k Auroře.

Detektor Známek Života
Tento detektor je umístěn v centrální místnosti Atlantisu. Má dosah přes celé město a ještě dál. Nejen, že dokáže odhalit známky života, ale také rasu. Pozná například člověka od Wraitha a ukazuje jej odlišnou barvou. Detektor dokáže odhalit i entitu v podobě energie (viz Skryt a hledán)

Dial Home Device (DHD) - Desková platforma
DHD na Atlantis a v Puddle Jumperech je odlišné od ostatních. Je to deska s 39 symboly (38 + 1 výchozí symbol). Na Atlantis je součástí DHD i ovládání energetického štítu na bráně.

Dial Home Device (DHD)
Toto DHD je stejné jako v galaxii Mléčná dráha, ale místo červeně svítí modře. Krystal v DHD dodává bráně dostatečnou energii k otevření červí díry do stejné galaxie. K otevření červí díry do jiné galaxie energie v krystalu ovšem nestačí. DHD by mělo být poblíž každé brány.

Holografický Záznam
Tento záznam našel dr. Beckett. V záznamu je příběh boje Antiků proti Wraithům. Antikové postupně ztratili moc nad všemi planetami v galaxii Pegasus, kromě Atlanticy, kde měli své město.

Hvězdná Brána (Star Gate)
Hvězdné brány v galaxii Pegasus jsou vyspělejší než brány v Mléčné dráze. Mají jiné symboly a zadávání adresy je rychlejší. Schevrony na bráně jsou modré. Stejně jako brány v Mléčné dráze využívají stejného principu transportu. Zadáte adresu, brána se otevře, projdete a brána se zavře. Otevřená červí díra vydrží maximálně 38 minut.

Hvězdná Mapa
Tuto trojrozměrnou hvězdnou mapu obsahoval hologram, který spustil dr. Beckett. Mapa zobrazuje galaxii Pegasus, v ní všechny planety, které kdy Antikové našli. Mapa je tvořená i jako animace. Planety, které se dostaly do podrůčí Wraithů začaly červenat.

Křeslo
Tímto křeslem se dají ovládat zbraňové systémy antického města. V Atlantisu je toto nejméně jedno. Na Antické základně na Zemi, odkud odletěli Antikové se svým létajícím městem, zůstalo také jedno, kterým Jack ovládal Antické střely, kterými zničil Annubisovu flotilu a tím zachránil Zemi.

Orion
Orion, jak ji pojmenoval Sheppard, je sesterskou lodí Aurory. má učinné štíty, hyperpohon a zbraně. Atlantis ji našla na planetě, kde lidé používali antickou technologii. Přímo naproti bráně byla antická základna, která je ovšem v sopce. Ta by podle McKaye měla do několika hodin vybuchnout. Výbuch by zničil celý kontinent a planeta by se stala neobyvatelnou. To se také nakonec stalo, ale McKay zprovoznil hyperpohon a štíty na Orionu. V okamžiku, kdy sopka vybuchla zapnul štíty, které na plný výkon vydrží jen 4,1 sekund, ale to je dost času na to, aby zapnul hyperpohon a dostal se na oběžnou dráhu planety.

Puddle Jumper
Puddle Jumper je malé plavidlo, které pojmě asi půl tuctu plně ozbrojeného personálu. Je určen pro cestování bránou. Má také učinné maskovací zařízení, které ho zviditelní jak pro oči, tak i pro většinu senzorů.

Detektor z Jumperu
Tento detektor je standartním vybavením každého Jumperu. Nedokáže ovšem odhalit druh rasy. Tento detektor lze ovládat jen ten, kdo má gen Antiků. Bez tohoto genu člověk nemůže plně využívat potenciál města Atlantis.

Transportní Místnost
Tyto místnosti expedice ze Země nejdřív používala jako sklady, ale zjistilo se, že slouží jako transport do jiného patra nebo místa ve městě. Transport funguje na stejném principu jako goa'uldské transportní kruhy.

Zbraň proti Wraithům
Tato zbraň dokáže velmi účinně zlikvidovat vše, co se pohybuje na oběžné dráze planety, na které je zbraň umístěna. Zbraň využívá jako zdroj ZPM. Tým Atlantis chtěl zbraň získat, ale to hlídá Antička, který byla potrestána a musela ochraňovat místní lidi.

Zero Point Module (ZPM)
3 tyto ZPM napájeli město Atlantis a udržovali štít, který chránil město. Mají životnost minimálně 10 000 let. ZPM dodá bráně dostatečnou energii k vytvoření červí díry do jiné galaxie. Na Zemi bylo několik těchto ZPM a v galaxii Pegasus je blíže neurčené množství Zero Point Module.
Žádné komentáře
 
2007 - 2008© Click2Web. Všechna práva vyhrazena.